top of page

Sesja popularno-naukowa

"Kapelani w Służbie Bogu i Ojczyźnie 1918-1921"

      We współpracy z Ordynariatem Polowym Wojska Polskiego przygotowaliśmy sesję popularno-naukową pod nazwą „Kapelani w służbie Bogu i Ojczyźnie w latach 1918 – 1921”.

      W czasach kiedy Kościół Katolicki, Księża i Kapelani atakowani są z prawie każdej możliwej strony, kiedy rola duchownych w każdym momencie jest umniejszana, kiedy w mediach społecznościowych tolerowane jest szkalowanie św. Jana Pawła II a także innych duchownych właściwym wydaje się przypomnienie tych sług Bożych, którzy na ołtarzu wolności złożyli to co najcenniejsze, własne życie.

      W porozumieniu z historykami, których zaprosiliśmy do udziału w konferencji przygotowaliśmy wydarzenie o charakterze naukowo-historycznym ale adresowane przede wszystkim do młodego pokolenia polaków. Trudność rozmawiania, przekazywania wiedzy o wydarzeniach sprzed 100 lat sprawia, że tak niewielu młodych ludzi sięga po historię tamtego okresu. Dlatego, konferencja Kapelani w służbie Bogu i Ojczyźnie w latach 1918 – 1921”, została przygotowana przede wszystkim dla młodego odbiorcy.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

W sprawie pozyskania kopii prosimy o kontakt na adres biuro(at)fpo.org.pl

Prof. Jerzy Prochowicz

ks. Zbigniew Jan Kępa

ks. Krzysztof Ryszard Gołębiewski

dr Mariola Bahłaj

Wiktor Krzysztof Cygan

Witold Rawski

Karol Stanisław Kühn

bottom of page